Home   Bez kategorii   Zanim skorzystasz dowiedz się więcej

Zanim skorzystasz dowiedz się więcej

Niewielka wiedza finansowa Polaków, wpędza dużo osób w tarapaty. Nie zrozumienie warunków umowy, czy podstawowych zapisów, dotyczących zaciąganych zobowiązań, może utrudnić lub nawet uniemożliwić nam spłatę długu.

Jak uniknąć  przykrych skutków w zaciągania pożyczki? Podstawą korzystania z tego rodzaju wsparcia finansowego jest jego poprawne zrozumienie. Jeżeli nie mamy pojęcia co oznaczają wszystkie zapisy, skorzystajmy z pomocy doradców, lub znajomych osób, które miały wcześniej styczność z podanymi sformułowaniami. Podpisywanie umów i zobowiązań, których znaczenia nie do końca znamy mija się z celem, to tak jak w sklepie spożywczym poproślibyśmy o kilogram cukru, sprzedawca podałby nam sól, a my bez zastrzeżeń na to przystali.

W związku z wieloma błędami popełnianymi przez Polaków, ruszył ogólnopolski program „zanim podpiszesz” mający na celu zwrócenie większej uwagi na odpowiedzialne działania finansowe. Co ciekawe, akcje popierają też znane firmy pożyczkowe. Im także zależy na porozmieniu z klientem. Jeżeli klient od początku wie ile musi spłacić, z jakimi kosztami wiąże się przedłużenie umowy chwilówki, jest w stanie lepiej ocenić swoje możliwości. Czytanie umowy to obowiązek każdego z nas, nie warto omijać tego nużącego obowiązku. Przed wzięciem pożyczki podliczmy wszystkie jej koszty i porównajmy to do naszych możliwości.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Get Best Services from Our Business.