Home   Konsolidacja kredytu

Konsolidacja kredytu

Posiadanie kilku różnych kredytów zobowiązuje nas do ciągłej kontroli różnych terminów spłaty rat o innej wysokości. Każdy kolejny kredyt powoduje narastanie kłopotów. Istnieje jednak rozwiązanie, które znacznie ułatwi nam radzenie sobie z tym problemem.

Kredyty konsolidacyjny pozwala zamienić nasze dotychczasowe zobowiązania na jedną małą ratę. Dzięki temu jest nam o wiele łatwiej regulować nasze comiesięczne opłaty.

Po skorzystaniu z tego rodzaju kredytu znacznej poprawie ulega nasza zdolność kredytowa – nie mamy do spłaty kilku kredytów – przez co banki, sprawdzając naszą historie kredytową chętniej udostępnią nam dostęp do przyszłych zobowiązań.
Bank oferujący taką postać kredytu stara się dopasować ofertę tak, by była ona korzystniejsza niż dotychczasowe raty. Dzięki temu mamy możliwość wydłużenia okresu spłaty, zmiany oprocentowania i uzyskania dodatkowej gotówki.

Istnieją dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych:

1. Gotówkowy – to kredyt niewymagający zabezpieczenia w postaci hipoteki, nieruchomości, udzielany jest on na krótszy okres czasu.

2. Kredyt hipoteczny udzielany jest na znacznie lepszych warunkach, ale wymaga zabezpieczenia w postaci hipoteki.
Jakie zobowiązania możemy skonsolidować?

– kredyt gotówkowy

– kredyt konsumencki

– pożyczkę

– kartę kredytową

– limit w ROR

– kredyt samochodowy

Jeżeli więc szukamy antidotum na skomplikowane spłacanie licznych zobowiązań kredytowych, to kredyt konsolidacyjny jest idealnym wyjściem.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Get Best Services from Our Business.