Home   Bez kategorii   Bezpieczna pożyczka krok po kroku

Bezpieczna pożyczka krok po kroku

Nawet, jeżeli na ogół wiedziemy życie stabilne finansowo, mogą pojawić się nieoczekiwane wydatki, przy których spłacie nie poradzimy sobie bez dodatkowego zastrzyku gotówki. Jeśli nie możemy skorzystać z wsparcia rodziny, ani kredytu bankowego z pomocą przychodzą pożyczki pozabankowe. Niestety takie rozwiązania nie zawsze są bezpieczne.

Co zrobić by uniknąć przykrych konsekwencji i nie natrafić na pułapkę wysokiego oprocentowania? Po pierwsze przeanalizuj z jaką firmą masz do czynienia. Decydujmy się na takie z wieloletnim stażem, wystrzegajmy się „atrakcyjnych” propozycji małych firm, na których reklamę przypadkowo wpadamy w ciągu dnia. Bywa, że oferta taka przepełniona jest ukrytymi opłatami, których spłata przysporzy nam wiele problemów. W trakcie rozmowy z konsultantem, zapytajmy o jak najwięcej szczegółów, jeżeli nasz rozmówca nie chce udzielić jakichś informacji, odpowiada wymijająco, bądź nie jest do końca pewien, lepiej od razu odpuścić.

Po drugie – sprawdź wszystkie koszty zanim cokolwiek podpiszesz. Instytucje udzielające takich produktów finansowych nie sprawdzają dokładnie naszej zdolności kredytowej, udzielają wsparcia w bardzo krótkim czasie, ale często takie udogodnienia rekompensują sobie narzucaniem wysokiego oprocentowania, przez co spłata małej pożyczki, może być dla nas uciążliwa. Ustawa o kredycie konsumenckim nie precyzuje górnego progu opłat, ani pozostałych kosztów. Zatem maksymalne oprocentowanie jest najczęściej dużo mniejsze i nie określa rzeczywistych wydatków, które będziemy musieli ponieść.

Po trzecie, aby mieć pewność, że nie zostaniemy oszukani, dokładnie przeczytajmy umowę. Sprawdźmy czy oferowane oprocentowanie znacznie nie różni się od innych pojawiających się na rynku oraz ile wynosi wysokość prowizji. Ważne byśmy zapoznali się także z konsekwencjami nie spłacenia pożyczki w terminie. Jeżeli nie umiemy znaleźć precyzyjnych informacji samodzielnie możemy policzyć RRSO w kalkulatorach dostępnych w Internecie.

Podsumowując, nie podejmujmy decyzji, jeżeli czegoś nie rozumiemy. Zastosowanie się do tych kilku kroków sprawi, że szybko znajdziemy pożyczkę, której potrzebujemy bez obaw o konsekwencje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Get Best Services from Our Business.