-
wrzesień 2024 P W Ś C P S N 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Archiwa
Chwilówka to rodzaj pożyczki pozabankowej udzielanej bez formalności, bez sprawdzania w rejestrach, szybko i na krótki okres czasu. Co zrobić gdy jednak nie zmieścimy się w terminie spłaty do którego zobowiązaliśmy się w umowie?
Wzięcie pożyczki pozabankowej jest banalnie proste, ustalamy długość czasu kredytowania i kwotę, wysyłamy wniosek, a w ciągu godziny pieniądze są już na naszym koncie. Zdarzyć się jednak może, że ze spłatą nie pójdzie nam tak łatwo i nie zmieścimy się w zdeklarowanym czasie. Może to być sytuacja, w której nasze wynagrodzenie nie wpłynie w terminie, lub w międzyczasie pojawi się na naszej drodze dodatkowy kosztowny problem. Czy w takim przypadku istnieje jakieś rozwiązanie?
Przed podpisaniem umowy pożyczki warto zapoznać się warunkami spłaty, powinna być tam zawarta informacja na temat przedłużenia okresu kredytowania. Wiąże się to oczywiście z opłatą. Opłata ta zależna jest od wysokości zaciągniętej pożyczki oraz czasu na jaki zdecydowaliśmy się ją wziąć.
Przeważnie firmy ustalają konkretne okresy czasowe, na które można przedłużyć spłatę np. 7, 15 lub 30 dni. Oczywiście cena wzrasta, wraz z ilością dni.
Następną istotną kwestią jest konieczność żebyśmy zgłosili chęć przedłużenia pożyczki przed końcem terminu czasu kredytowania. W przeciwnym przypadku, firma może zacząć wszczynać postępowanie windykacyjne przeciwno nam, czy umieścić nas w bazach danych, jako dłużnika. Ponadto zaczną być naliczane karne odsetki, to może wpędzić nas w spore kłopoty. Natomiast po przedłużeniu pożyczki jesteśmy całkowicie bezpieczni i nie musimy przejmować się dodatkowymi kosztami.