Home   Bez kategorii   Oszczędzanie nie musi być trudne

Oszczędzanie nie musi być trudne

Ci, którzy nie oszczędzają, tłumaczą się na różne sposoby. Bardzo często mówią, że to nie takie łatwe odłożyć pieniądze. Tymczasem my wierzymy, że to nie musi być trudne. Sprawdźcie!

W oszczędzaniu najtrudniejsza jest wytrwałość i konsekwencja. Najczęściej nie udaje nam się tylko dlatego, że podbieramy odłożone pieniądze, gdy tylko nadarzy się ku temu okazja. Lub po prostu rezygnujemy z odkładania w tym miesiącu i w kolejnym, bo nas nie stać. W oszczędzaniu nie jest jednak wbrew pozorom ważne to, jak dużo będziemy odkładać, lecz czy będziemy to robić regularnie. Dużo łatwiej jest zaoszczędzić jeśli w każdy piątek włożymy do skarbonki 2 zł niż raz w miesiącu 200 zł, które potem wybierzemy, bo jednak nam brakuje. Jeśli będziemy konsekwentni to prędzej czy później te pieniądze urosną do wysokiej kwoty. Nie musimy od razu rzucać się na głęboką wodę i odkładać dużych kwot, skoro nas na to nie stać.

Jeśli do tej pory, pomimo prób, nie udało Ci się nic odłożyć, zastanów się czy nie popełniasz błędu braku konsekwencji. Lub czy nie próbujesz oszczędzać na siłę. To nigdy nie zda egzaminu. Najlepiej weź sobie naszą radę do serca i odkładaj powoli kwoty, które nie naruszą Twojego domowego budżetu. To wcale nie musi być trudne!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Get Best Services from Our Business.