Home   Bez kategorii   Pożyczka dla osób z komornikiem

Pożyczka dla osób z komornikiem

Coraz większa liczba osób ma problem ze spłatą kredytów oraz innych zobowiązań. Wpadają one w pętle zadłużenia i wkrótce ich sprawą zajmuje się komornik. Co zrobić by szybko poradzić sobie z takim problemem?

Opóźnienie w spłacaniu rat i terminowej regulacji innych należności negatywnie wpływa na historię kredytową widniejącą w BIKu. W takim wypadku żaden bank nie będzie chciał udzielić nam kredytu na spłatę należności, ponieważ jako dłużnicy jesteśmy dla niego niewiarygodni. Wyjściem z tej sytuacji jest zaciągnięcie pożyczki konsolidacyjnej, której udzielą nam prywatne instytucje pozabankowe.

W zależności od pożyczkodawcy, zasady udzielania takiej kwoty będą się nieco różnić. W jednej z opcji warunkiem otrzymania wsparcia finansowego będzie posiadanie nieruchomości pod hipotekę (nawet takiej która jest już nią obciążona). W zależności od rodzaju nieruchomości trzeba będzie zgromadzić wszystkie niezbędne dla wykazania prawa własności i braku obciążenia nieruchomości dokumenty i przesłać stosowny wniosek. Innym przypadkiem jest znalezienie firmy, która obdarzy nas swoim zaufaniem i zobaczy, że istnieje realna szansa na to, że spłacimy nasz dług. Wtedy instytucja taka udziela pożyczki w formie aktu notarialnego wstępując na miejsce komornika. W ten sposób dłużnik pozbywa się ciążącego nad nim egzekutora, a sam zaczyna spłacać, dogodne dla siebie raty, w wysokości ustalonej uprzednio z pożyczkodawcą. Równocześnie zyskuje czas na zgromadzenie środków pieniężnych.

Skorzystanie z takiej pomocy przyniesie na pewno dużą ulgę osobom, które do tej pory musiały zmagać się z pojawiającym się komornikiem. Jako że odpowiednio dobrane raty pożyczki oddłużeniowej nie powinny sprawiać nam już trudności, traktujmy je jak małe przypomnienie o zachowaniu konieczności zachowania ostrożności przy podejmowaniu przyszłych decyzji finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Get Best Services from Our Business.