-
grudzień 2024 P W Ś C P S N 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Archiwa
Bywają czasem takie chwile w życiu, że potrzebna jest nam dodatkowa gotówka, w związku z czym decydujemy się na wzięcie kredytu. Sprawa jest prosta, jeśli mamy stały dochód i możemy go bez problemu regularnie spłacać, natomiast gdy nasza sytuacja finansowa ulegnie pogorszeniu np. z powodu utraty pracy, wielu ludzi nie wie jak sobie poradzić z tą sytuacją. Doprowadza to często do sytuacji, że kwota zadłużenia stale rośnie, a to doprowadza do tego, że ogarnia nas coraz większa rezygnacja. Czasami nawet zaciągamy kolejne kredyty na spłatę starych pożyczek. Jest to jednak błędne koło, ponieważ wpadamy w wir zadłużeń. Istnieje zatem pytanie, jak sobie poradzić z dużą ilością zobowiązań kredytowych?
Jak wiadomo, nie da się wyjść z długów w ciągu jednej nocy. Aby pozbyć się zadłużenia potrzebny jest nam długotrwały plan. Oczywistym jest również to, że aby spłacić dług, najlepiej jest zdobyć dodatkowe źródło dochodu, które moglibyśmy przeznaczyć na opłacenie rat. Niestety nie zawsze istnieje taka sposobność. Można za to skorzystać z innego rozwiązania, jakim jest kredyt konsolidacyjny. Polega on na tym, że wszystkie zobowiązania łączymy w jedno. Dzięki temu możemy otrzymać mniejszą miesięczną ratę do spłaty (znacznie łatwiej jest przeznaczyć na spłatę 300 zł miesięcznie zamiast np. 600 zł) oraz dłuższy czas na uregulowanie zobowiązań. Dzięki temu rozwiązaniu musimy pamiętać tylko o jednej racie w miesiącu, gdy jest ich więcej może to niektórym ludziom sprawiać problemy. Banki starają się o indywidualne dopasowywanie oferty kredytu konsolidacyjnego, tak aby jego spłata była osiągalna i odpowiednia do naszych możliwości finansowych. Dodatkową korzyścią jest fakt, że dzięki temu rozwiązaniu poprawie ulegają też nasze zdolności kredytowe. Ponieważ nie mamy do spłaty kilku kredytów tylko jeden, banki z większą ochotą umożliwią nam dostęp do kolejnych zobowiązań w przyszłości.
Warto zaznaczyć, że istnieją dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych: gotówkowy oraz hipoteczny. Pierwszy z nich nie wymaga zabezpieczenia w postaci hipoteki, jest on jednak udzielany na krótszy okres czasu niż kredyt hipoteczny, który wymaga zabezpieczenia. Istotną informacją jest również fakt, że możemy skonsolidować każdy rodzaj kredytu, od gotówkowego poprzez pożyczkę, kartę kredytową, limit w ROR, aż po kredyt samochodowy i konsumencki.
Śmiało można stwierdzić, że kredyt konsolidacyjny to idealne rozwiązanie dla osób, które wpadły w długi i nie wiedzą jak sobie z tym faktem poradzić. Z pewnością dzięki temu rozwiązaniu każdy da sobie radę z zadłużeniem i będzie spokojniejszy.