Home   Bez kategorii   Jestem w BIK-u – czy dostanę kredyt?

Jestem w BIK-u – czy dostanę kredyt?

Z pewnością większość osób występujących kiedykolwiek o kredyt było przekonanych, że ze spłatą nie będzie kłopotu. Czasem okazuje się jednak, że źle podliczyły one domowy budżet lub, wraz ze zmianą pracy, termin wypłaty przesunął się na inny dzień, a tym samym niejednokrotnie nie pozwolił regulować zobowiązań wobec banków na czas. Z podobnych prozaicznych powodów lub niekiedy cięższych przypadków losowych niejeden klient banku, posiadający obciążenia kredytowe, ma w tak zwanym BIK-u, czyli Biurze Informacji Kredytowej, złą historię jako kredytobiorca. Czy w takiej sytuacji, mając oczywiście zdolność kredytową, jesteśmy w stanie zaciągnąć nowe zobowiązanie kredytowe?

Banki analizując wnioski o przyznanie kredytu mają zwykle restrykcyjne kryteria w tym zakresie, a Biuro Informacji kredytowej stanowi dla nich wyznacznik, choć nie jedyny, do przyznania bądź odmowy jego udzielenia. W BIK-u informacje o danym dłużniku przechowywane są maksymalnie przez okres pięciu lat i większość banków, przy rozpatrywaniu wniosku, bierze pod uwagę właśnie cały ten okres. Dlatego zła historia kredytowa, zaległości i opóźnienia, mogą przyczynić się do tego, że bank odmówi nam pożyczki czy kredytu. Tym bardziej możemy spotkać się z negatywnym rozpatrzeniem naszego wniosku, jeśli jakieś z zaległych zobowiązań trafiło do windykacji.

Czy zatem istnieje szansa, że potrzebując pieniędzy będziemy je w stanie pożyczyć? Warto w takich przypadkach zwrócić się do instytucji pozabankowych, wybierając oczywiście te, które długo funkcjonują na rynku i zostały już sprawdzone przez klientów. Koszt kredytu będzie co prawda zwykle wyższy, jednak często tego typu instytucje nie sprawdzają naszej historii kredytowej w BIK-u, co zwiększa prawdopodobieństwo jego otrzymania. W dzisiejszych czasach mamy zaś do dyspozycji nie tylko opcje pożyczenia pieniędzy w oddziale stacjonarnym, ale także przez Internet. Funkcjonują na rynku firmy, w których po wypełnieniu wniosku online i przelaniu na ich konto drobnej opłaty uwiarygodniającej, otrzymujemy potrzebne nam pieniądze prawie natychmiast.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Get Best Services from Our Business.